این گروه کاری برآمده از دانش آموختگان دانشگاه های سراسری شریف، شهید بهشتی، علم و صنعت و امیرکبیر تهران، زمینه های کاری خود را همراستای دانش آکادمیک و روز دنیا در زمینه های فنی – مهندسی به ویژه فن آوری های در پیوند با وکیوم و فشار گازها و توربینهای گازی و نیروگاهی بنیان نهاده است و همواره از پیوند خود با نیروهای علمی دانشگاهی بهره جسته و از دانش ایشان به ویژه در زمینه های رباتیک، الکترونیک و میکرو الکترونیک، مواد و متالوژی، فیزیک پلاسما و لیزر وهمچنین مهندسی مکانیک در کنار پروژه های خود بهره برده است.

بنیان گزار این گروه با داشتن مدرک کارشناسی فیزیک با گرایش اتمی ملکولی کار در زمینه کوره های قوس الکتریکی در محیط وکیوم را در سال 1381 آغاز نموده و در این راه با کار بر روی پیشرانه های پلاسمایی اثر هال که یکی از موتورهای شتاب دهنده ماهواره ها می باشد(برنده جشنواره بین المللی خوارزمی دوره بیستم سال 1385) تلاش در زمینه فن آوریهای در پیوند با وکیوم را پیگیری نموده به دنبال آن کار بر روی ساخت و طراحی دستگاه های لایه نشانی و تست محیطی قطعه های اپتیکی ماهواره را در همکاری با یکی از شرکتهای ایرانی انجام داده است. پس از آن کمک در راه اندازی شرکت وکیوم آسیا را با سمتهای سرمایه گزار، عضو هیات مدیره و رییس هیات مدیره را در کارنامه خود دارد تا به امروز که  با بنیان گزاردن وکیوم جم در تلاش است تا با گامهای استوار تر یکی از تلاشگران فن آوری در ایران باشد.

از زمینه های کاری این گروه شماری در زیر نام برده شده است:

–      ساخت و بازسازی پکیجها و پمپهای تصفیه و پالایش روغن

–        ساخت و بازسازی پکیجها و پمپهای روتس

–        ساخت و بازسازی پمپهای وکیوم دستگاه های لیزر CNC

–        خدمات تراش CNC (دستگاه هایلن اشتات، Heynumat 5U) قطر 650mm طول 900mm و تراش دستی(تبریز 2 متر) قطر 500mm و طول 2000mm. به ویژه قطعه های توربینهای نیروگاهی و کمپرسورها.

–        ساخت و بازسازی پمپهای وکیوم آب در گردش(liquid ring)

–        ساخت و بازسازی پمپهای وکیوم تیغه ای دورانی خشک و روغنی(rotary vane)

–        بازسازی پمپهای وکیوم توربو ملکولار

–        بازسازی پمپهای بوستر وکیوم روتس و ناخنی(claw)

–        بازسازی بلوئر(دمنده) های روتس برای صنایع آب و فاضلاب، پرورش ماهی، ایر کانوایرها.

–        ساخت ماشینهای صنعتی دور بالا.

–        ساخت و طراحی فیلترهای جذبی و سرندی برای پکیجها و پمپهای وکیوم.

–        ساخت قطعه های دوار، پرهای روتور و استاتور و دیسکها و شفتهای توربینهای گازی و بخاری برای نیروگاه ها و راه آهن.

–        طراحی و ساخت پکیجها و کوره های وکیو م از دمای 45- تا 2500 درجه سانتی گراد با مرز وکیوم(خلآ) 10-8 میلی بار.